Naprawa laptopa po zalaniu

Naprawa laptopa po zalaniu – co robić?

Jeśli zalałeś swój notebook, to przeczytaj uważnie jak zabrać się do naprawy laptopa po zalaniu, bo w tym przypadku zanim odwieziesz go do serwisu, już może być za późno. Szybkie działanie jest w przypadku zalania laptopa kluczowe.

  1. Pierwszą i najważniejszą czynnością powinno być odłączenie go od prądu. Pamiętaj, że oprócz kabla musisz wyjąć także baterię.
  2. Najlepiej po zalaniu odwrócić laptopa klawiaturą w dół i jak najszybciej przewieźć go, w tym ułożeniu, do serwisu. (np. Naszego :-).
  3. Jeśli chcesz rozkręcić laptopa samodzielnie i np. zdjąć z niego klawiaturę, najlepiej robić to według instrukcji dla danej marki. Znajdziesz ją w internecie bez problemu.
  4. Jeśli na klawiaturę wylała się woda, to pół biedy. Po rozkręceniu postaraj się osuszyć mokre miejsca delikatnie papierem chłonnym lub wacikami.
  5. Można również suszarką do włosów. Używając suszarki uważaj na elementy plastikowe i monitor bo mogą się rozpuścić pod wpływem temperatury.
  6. Jeśli na laptop wylał się słodki napój, kawa lub słodka herbata, problem jest większy. Potrzebna Ci będzie wówczas woda destylowana, która rozpuści cukier. Używaj do czyszczenia np. Patyczków do uszu.
  7. Potem pozostaw laptop na kilka godzin, aż porządnie wyschnie w suchym i ciepłym miejscu.
  8. UWAGA! Przed uruchomieniem laptopa po zalaniu, skręć najpierw wszystkie jego części.
  9. Jeśli mimo to laptop nie działa zalecamy oddanie go jednak do serwisu.